Prognoza na Święto Niepodległości. 11 listopada zapowiada się pogodnie

11.11.2019 08:46
Prognoza na Święto Niepodległości. 11 listopada zapowiada się pogodnie
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

11 listopada, w dniu Święta Odzyskania Niepodległości, będzie raczej pogodnie. Maksymalna temperatura wyniesie 10 stopni Celsjusza, ale spodziewać się też można przelotnego deszczu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Święto Odzyskania Niepodległości. Synoptycy prognozują przelotne deszcze na wschodzie kraju – do 5 litrów na metr kwadratowy. Termometry maksymalnie pokażą od 7 st. C. (Suwalszczyzna i Podlasie) do 10 st. C. (Dolny Śląsk). Powieje słaby, umiarkowany wiatr – podaje TVN Meteo.

Zobacz także

Z kolei najniższy poziom wilgotności powietrza odnotujemy w południowo-zachodniej części kraju. Nie przekroczy on 70 procent. W północno-wschodniej części Polski będzie wzrastać, i przekroczy 80. W całej Polsce raczej odczuwalny będzie chłód. W większości regionów warunki biometeorologiczne będą neutralne, niekorzystny biomet odczujemy natomiast na Wschodzie.

Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże znad Wysp Brytyjskich, północno-zachodniej Rosji i Morza Śródziemnego, jedynie południowy wschód, częściowo centrum i krańce północne kontynentu znajdują się pod wpływem słabych wyżów. Polska jest w zasięgu wyżu z centrum przemieszczającym się znad Czech nad Ukrainę. Pod koniec dnia, na krańce północno-zachodnie, zacznie nasuwać się niż znad Wysp Brytyjskich. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Zobacz także

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, we wschodniej połowie kraju oraz na Pomorzu Wschodnim okresami duże i tam opady deszczu. Rano na zachodzie kraju mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, na Dolnym Śląsku również osadzające szadź. Temperatura maksymalna od 6°C na północnym wschodzie oraz Pojezierzu Pomorskim do 9°C, 10°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Przedgórzu Sudeckim w porywach do 55 km/h, zachodni i południowy.

Pogoda w nocy

W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na zachodzie i południowym zachodzie miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 0°C na Podhalu i północnym wschodzie do 4°C w centrum i na południowym wschodzie oraz 5°C nad morzem i krańcach południowo-zachodnich. Na obszarach podgórskich w zasięgu wiatru fenowego około 6°C. Na północnym wschodzie spadek temperatury przy gruncie do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem oraz na obszarach podgórskich porywisty, w Sudetach w porywach do 55 km/h, na szczytach Tatr do 100 km/h.

Zobacz także

Pogoda w stolicy

W poniedziałek w Warszawie w nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura minimalna 5°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Początkowo możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna 8°C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 10°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/IMGW/TVN Meteo