Silny wiatr niemal w całej Polsce! Wydano alerty pogodowe

Redakcja
24.12.2017 11:26
Silny wiatr niemal w całej Polsce! Wydano alerty pogodowe
fot. Fotolia/archiwum Radia ZET

Pogoda na Wigilię, 24.12. 2017 – w tym szczególnym dniu trzeba będzie bardzo uważać podczas drogi na wieczerzę wigilijną. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kilka ostrzeżeń związanych z silnym wiatrem. Wiać będzie niemal w całym kraju. Gdzie będzie najniebezpieczniej? Oto szczegółowa prognozy na sobotę, 24 grudnia 2017.

Pogoda w Wigilię, 24 grudnia 2017. Prognoza

W Wigilię, 24 grudnia w Polsce zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na wschodnim Pomorzu miejscami o natężeniu umiarkowanym, i tam prognozowana suma opadów do 12 mm. Na szczytach Karkonoszy, Tatrach i Beskidu Śląskiego miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st. na południowym wschodzie do 10 st. na zachodzie i północy. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, zachodni. Porywy wiatru na przeważającym obszarze kraju do 70 km/h. Wysoko w górach porywy do 100 km/h.

Ostrzeżenia związane z silnym wiatrem wydano w dużej części kraju. W województwie wielkopolskim i łódzkim obowiązuje 1. stopień zagrożenia. Najgorzej jest w województwach: podlaskim (zwłaszcza jego północnej części), małopolskim i podkarpackim, gdzie w związku z silnym wiatrem wydano alerty 2. stopnia. Podmuchy bardzo silnego wiatru poczują także mieszkańcy strefy brzegowej.

W nocy, z 24 na 25 grudnia, zachmurzenie duże. Od wschodniego Pomorza i Kujaw przez północne Mazowsze, Warmię i Mazury po Suwalszczyznę i Podlasie opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadu do 15 mm. Na pozostałym obszarze Polski miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna przeważnie od 5 do 8 st., w rejonach podgórskich niższa, od 2 do 5 st.

RadioZET.pl/SI/PAP/pogodynka.pl