Zamknij

Żółty alert IMGW dla 14 województw. Niebezpiecznie na drogach

Redakcja
20.12.2018 18:51
Żółty alert IMGW dla 14 województw. Niebezpiecznie na drogach
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Pogoda w czwartek. Do czternastu wzrosła liczba województw objętych ostrzeżeniami pierwszego stopnia przed marznącymi opadami powodującymi gołoledź. Ostrzeżenia nie obowiązują jedynie w województwach zachodniopomorskim i lubuskim.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ostrzeżenia dotyczą całych województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego.

W województwie warmińsko-mazurskim spod ostrzeżeń wyjęte są dwa powiaty: olecki i gołdapski, a na Podlasiu - powiat suwalski, Suwałki, powiaty sejneński, augustowski i sokólski. Alerty dotyczą również wschodniej części województwa wielkopolskiego oraz południowej części województwa dolnośląskiego.

Na tych terenach prognozuje się wystąpienie miejscami opadów marznącego deszczu, powodujących gołoledź.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

Pogoda w czwartek i piątek 

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, a na południu kraju całkowite. Na wschodzie opady śniegu, w centrum śniegu stopniowo przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, na zachodzie deszczu.

Zobacz także

W pasie od Pomorza Gdańskiego i Warmii przez Ziemię Łódzką i Mazowsze po Górny Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie miejscami opady marznącego deszczu powodujące gołoledź, powoli przemieszczające się na wschód. W zachodniej połowie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura minimalna od -7 st. na północnym wschodzie i -3 st. na wschodzie do 1 st., 2 st. na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h, będzie powodował zamiecie i zawieje śnieżne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pogoda na Sylwestra 2018: Zakopane, Wrocław, nad morzem i w centrum Polski 

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG