Zamknij

Dużo chmur i deszcze. Pogoda w czwartek

Redakcja
21.02.2019 07:06
Dużo chmur i deszcze. Pogoda w czwartek
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

W czwartek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem, a na Suwalszczyźnie i wysoko w Karpatach śniegu. Na Pomorzu i Warmii opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 0 st. na Suwalszczyźnie do 6 st. w centrum i 8 st. na zachodzie oraz miejscami na Mazowszu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW nad przeważającą częścią Europy dominuje rozległy wyż. Układy niżowe zaznaczają się nad Rosją, w rejonie południowej Skandynawii oraz częściowo w centrum i na krańcach północno-zachodnich kontynentu. Południowa Polska jest w zasięgu wyżu z centrami nad Europą Środkową i Zachodnią. Nad pozostałym obszarem kraju, z zachodu na wschód, przemieszcza się płytka zatoka z ciepłym frontem atmosferycznym, związana z niżem z ośrodkami nad Morzem Północnym i południową Skandynawią. Z zachodu napływa wilgotne powietrze polarne morskie.

Zobacz także

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1007 hPa i będzie się wahać.

Pogoda w nocy

W czwartek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem, a na Suwalszczyźnie i wysoko w Karpatach śniegu. Na Pomorzu i Warmii opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 0 st. na Suwalszczyźnie do 6 st. w centrum i 8 st. na zachodzie oraz miejscami na Mazowszu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, w Karpatach porywy do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Zobacz także

W nocy zachmurzenie na ogół duże z większymi przejaśnieniami, tylko na południu kraju zachmurzenie całkowite. Na zachodzie i południowym zachodzie kraju opady deszczu, na pozostałym obszarze deszczu ze śniegiem, na północnym wschodzie oraz w Karpatach śniegu. Prognozowana suma opadów miejscami na południu kraju do 10 mm. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach o 10 cm. Temperatura minimalna od -7°C, -6 st. na północnym wschodzie, około -4 st. w centrum, do 4 st. na południowym zachodzie. Wiatr na ogół umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, porywisty, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, w Karpatach porywy do 100 km/h, z kierunków północnych i zachodnich.

Pogoda w Warszawie

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Zobacz także

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu, stopniowo zanikające. Oblodzenie nawierzchni dróg i chodników powodujące śliskość. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, w pierwszej połowie nocy zachodni i północno-zachodni, po północy skręcający na północno-wschodni.

RadioZET/PAP/JZ