Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dużo chmur i deszcze. Pogoda w czwartek

21.02.2019 07:06
xxx wiadomosci

W czwartek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem, a na Suwalszczyźnie i wysoko w Karpatach śniegu. Na Pomorzu i Warmii opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 0 st. na Suwalszczyźnie do 6 st. w centrum i 8 st. na zachodzie oraz miejscami na Mazowszu.

Dużo chmur i deszcze. Pogoda w czwartek fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW nad przeważającą częścią Europy dominuje rozległy wyż. Układy niżowe zaznaczają się nad Rosją, w rejonie południowej Skandynawii oraz częściowo w centrum i na krańcach północno-zachodnich kontynentu. Południowa Polska jest w zasięgu wyżu z centrami nad Europą Środkową i Zachodnią. Nad pozostałym obszarem kraju, z zachodu na wschód, przemieszcza się płytka zatoka z ciepłym frontem atmosferycznym, związana z niżem z ośrodkami nad Morzem Północnym i południową Skandynawią. Z zachodu napływa wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1007 hPa i będzie się wahać.

Pogoda w nocy

W czwartek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem, a na Suwalszczyźnie i wysoko w Karpatach śniegu. Na Pomorzu i Warmii opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 0 st. na Suwalszczyźnie do 6 st. w centrum i 8 st. na zachodzie oraz miejscami na Mazowszu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, w Karpatach porywy do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie na ogół duże z większymi przejaśnieniami, tylko na południu kraju zachmurzenie całkowite. Na zachodzie i południowym zachodzie kraju opady deszczu, na pozostałym obszarze deszczu ze śniegiem, na północnym wschodzie oraz w Karpatach śniegu. Prognozowana suma opadów miejscami na południu kraju do 10 mm. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach o 10 cm. Temperatura minimalna od -7°C, -6 st. na północnym wschodzie, około -4 st. w centrum, do 4 st. na południowym zachodzie. Wiatr na ogół umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, porywisty, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, w Karpatach porywy do 100 km/h, z kierunków północnych i zachodnich.

Pogoda w Warszawie

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu, stopniowo zanikające. Oblodzenie nawierzchni dróg i chodników powodujące śliskość. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, w pierwszej połowie nocy zachodni i północno-zachodni, po północy skręcający na północno-wschodni.

RadioZET/PAP/JZ

Oceń