Pogoda w czwartek. Dodatnie temperatury i deszcz

Redakcja
07.02.2019 07:05
Pogoda w czwartek. Dodatnie temperatury i deszcz
fot. Pixabay

Prognoza pogody na czwartek 7 lutego. Po południu do zachodniej Polski wkroczy strefa z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Wiatr umiarkowany i silny, z kierunków południowych, w porywach do 50 km/h. Temperatura od 2 do 10°C na plusie. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w czwartek będzie kształtowana przez wyż znad południowo-zachodniej Ukrainy. 7 lutego tylko północny zachód Polski znajduje się na skraju niżu, który znad Wysp Brytyjskich przemieszcza się nad Morze Północne. Po południu od zachodu nasunie się front chłodny. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Jaka pogoda czeka nas w czwartek 7 lutego 2019 roku?

W czwartek na zachodzie i północy zachmurzenie przeważnie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami duże, tylko na południowym wschodzie zachmurzenie małe lub umiarkowane. Rano na Suwalszczyźnie możliwy słaby śnieg, po południu, na zachodzie i Pomorzu opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 1°C na Suwalszczyźnie i w kotlinach sudeckich do 6°C miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i w zachodniej połowie kraju porywisty, na Przedgórzu Sudeckim w porywach do 60 km/h, w Sudetach do 85 km/h, z kierunków południowych.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/DG