Zamknij

Sroga zima w czwartek! Obowiązują ostrzeżenia IMGW

Redakcja
10.01.2019 07:26
pogoda w czwartek
fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Pogoda w czwartek. Dzień zapowiada się mroźnie, a w wielu regionach prognozowane są opady śniegu. W związku z niespokojną aurą IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla pięciu województw.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek w niemal całym kraju można spodziewać się obfitych opadów śniegu. Na zachodzie może spaść nawet 20 centymetrów świeżego puchu. Aura będzie niespokojna, a w wielu regionach dokuczać będą silne mrozy.

Najzimniej będzie na północnym wschodzie. Na Suwalszczyźnie termometry w ciągu dnia wskażą do -12°C. Temperatura maksymalna w centrum kraju to około -3°C, do 2°C pokażą termometry na zachodzie i 3°C na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, północno-wschodni i północny.

Zobacz także

Pogoda w czwartek. IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w związku z mrozem, intensywnymi opadami śniegu i oblodzeniami. Alerty obowiązują w pięciu województwach: podlaskim, łódzkim, wielkopolskim, opolskim i dolnośląskim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie warunków, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Według orientacyjnej prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej niespokojna aura utrzyma się również w kolejnych dniach.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/PAP/MK