Zamknij

Pogoda w czwartek. Ostrzeżenia przed deszczem i burzami z gradem

Redakcja
12.07.2018 06:53
Pogoda Deszcz
fot. Pixabay

Pogoda na czwartek, 12 lipca nie zachęci do wakacyjnego wypoczynku. W niemal całej Polsce prognozuje się wystąpienie burz, gradobicia i intensywnych opadów deszczu. Temperatura nie przekroczy 25 stopni. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska jest w zasięgu płytkiego niżu z układem frontów atmosferycznych, którego ośrodek przemieszcza się znad Niemiec nad Pomorze. Pozostajemy w powietrzu polarnym morskim.

Pogoda w czwartek 

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, na północnym wschodzie burze, lokalnie z gradem. Na Pomorzu początkowo deszcz o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm, lokalnie na północnym wschodzie do 30 mm.

Aktualna pogoda na dziś, jutro i prognoza długoterminowa SPRAWDŹ>>>

Temperatura maksymalna od 21°C na zachodzie i północnym wschodzie do 25°C na południu kraju. Chłodniej nad morzem i w kotlinach górskich: od 18°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

Gdzie jest burza? 

IMGW przed burzami z gradem ostrzega sześć województw: śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie i mazowieckie. Pierwszy stopień zagrożenia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne i zagrożenie życia. IMGW zaleca ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

QUIZ. Kleszcze: ile wiesz na ich temat?

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG