Zamknij

W czwartek odpoczniemy od upałów. Miejscami deszcze i burze

27.06.2019 07:11
W czwartek odpoczniemy od upałów. Miejscami deszcze i burze
fot. Brian A Jackson/shutterstock

W czwartek odpoczniemy trochę od upału – informują synoptycy. Termometry wskażą maksymalnie 29 stopni Celsjusza. Odczuwalny będzie komfort termiczny – podaje TVN Meteo, a lokalnie można spodziewać się przelotnych burz i opadów deszczu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ulga nie potrwa jednak długo – rekordowo wysokie temperatury wrócą już pod koniec weekendu.

Zobacz także

Pogoda w czwartek miło nas zaskoczy. Dziś można spodziewać się również dogodnych warunków biometeorologicznych – biomet będzie korzystny we wszystkich regionach kraju, a wilgotność powietrza przekroczy 80 procent w przeważającej części Polski.

Prognoza IMGW

IMGW informuje: Przeważająca część Europy jest w zasięgu wyżu znad Atlantyku, jedynie Półwysep Iberyjski oraz wschodnia część Skandynawii i Europa Wschodnia znajdują się pod wpływem niżów. Zachodnia połowa Polski jest pod wpływem wspomnianego wyżu, natomiast na wschodzie zaznacza się zatoka niżu znad Białorusi i zachodniej Rosji. Na południu Polski zaznacza się jeszcze front chłodny, za którym napływa chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego z północnego zachodu.

Zachmurzenie, burze, deszcze

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1003 hPa i będzie nieznacznie rosnąć.

W czwartek na zachodzie będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, i tam miejscami przelotne opady deszczu. Na wschodzie i północnym wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 21°C w północnej połowie kraju, około 24°C w centrum, do 27°C na południowym wschodzie, chłodniej nad morzem od 18°C do 21°C. Najwyższą temperaturę w czwartek- czyli 29 stopni – wskażą termometry na Podkarpaciu.

Zobacz także

Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda w nocy

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie na ogół umiarkowane, miejscami na północy i wschodzie duże, i tam możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 9°C na północnym wschodzie i w miejscowościach podgórskich, około 13°C w centrum i na południu kraju, do 17°C nad morzem. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni.

Pogoda w stolicy kraju

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 13°C. Wiatr umiarkowany, początkowo porywisty, później okresami słaby, północno-zachodni. W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, w godzinach południowych okresami duże i możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21°C. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, północno-zachodni. (PAP)

Pogoda dla większych miast

W Trójmieście spadnie deszcz – będą to jednak przelotne opady. Maksymalnie na termometrach zobaczymy 20 stopni C. Z kolei w Krakowie, oprócz deszczu, przejdzie także burza, a najwyższa temperatura wyniesie 28 st. C.

Zobacz także

W Poznaniu na termometrze maksymalnie 23 st. C. Mieszkańcy Wrocławia natomiast powinni przygotować się na przelotne opady deszczu. W szczytowym momencie termometry zanotują 26 st. C.

 

RadioZET/IMGW/PAP/TVN METEO