Deszczowy czwartek. Na termometrach nawet 8 stopni

Redakcja
27.12.2018 08:23
Deszczowy czwartek. Na termometrach nawet 8 stopni
fot. Piotr Kamionka/REPORTER

Pogoda w czwartek 27 grudnia nie będzie przypominać zimowej aury. W całej Polsce należy spodziewać się opadów deszczu. Wysoko w Karpatach spadnie śnieg. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Polska znajduje się pomiędzy wyżem znad Europy Zachodniej a rozległym układem niżowym rozciągającym się od Atlantyku przez Skandynawię po Rosję. Z zachodu na wschód przemieszcza się front ciepły, pod koniec dnia od północy nasunie się front chłodny. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Pogoda w czwartek

27 grudnia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opadu deszczu lub mżawki, w rejonach podgórskich Karpat także deszczu ze śniegiem. Wysoko w Karpatach opady śniegu, miejscami prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm.

Temperatura maksymalna od 1°C na Podhalu i 2°C na Suwalszczyźnie do 6°C w centrum i 8°C na wybrzeżu. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami dość silny, miejscami porywisty, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, zachodni.

W nocy z czwartku na piątek opady deszczu lub mżawki, w rejonach podgórskich Karpat także deszczu ze śniegiem, w Karpatach śniegu. Temperatura minimalna od -1°C na Pogórzu Karpackim do 4°C w centrum kraju oraz 6°C na północnym zachodzie i wybrzeżu.

Zobacz także

Jaka pogoda w Warszawie? 

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna 6°C. Wiatr umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 4°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG