Niebezpiecznie ślisko na drogach. IMGW ostrzega sześć województw

Redakcja
22.11.2018 16:32
Niebezpiecznie ślisko na drogach. IMGW ostrzega sześć województw
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Pogoda w czwartek. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi dla sześciu województw południowej Polski. Opady mogą powodować gołoledź. Zagrożony jest cały południowy pas przygraniczny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Zmieniłeś opony w swoim samochodzie?

Liczba głosów:

Ostrzeżenia przed opadami marznącymi obowiązują w sześciu województwach: południowej części woj. podkarpackiego, małopolskim, południowej i środkowej części woj. świętokrzyskiego, śląskim (z wyjątkiem powiatów północnych), opolskim (w powiatach głubczyckim, prudnickim i nyskim) i dolnośląskim (w powiatach ząbkowickim, kłodzkim, w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim, kamiennogórskim, Jeleniej Górze i powiecie jeleniogórskim oraz lwóweckim).

IMGW ostrzega 

Na tych obszarach prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącej mżawki powodujących gołoledź.

O zagrożeniu przypomina też na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. "Wieczorem i w nocy, zwłaszcza na południu kraju, na drogach i chodnikach może być ślisko. (...) Zachowajcie ostrożność!" - apeluje RCB.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Pogoda w czwartek 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, głównie w północnej połowie kraju. Na południowym zachodzie, zwłaszcza na Przedgórzu Sudeckim, słabe opady śniegu lub marznącej mżawki, powodującej gołoledź. Gdzieniegdzie mgły, lokalnie mgły marznące, ograniczające widzialność do 200 m.

Zobacz także

Temperatura minimalna od -7 st.C na Podlasiu do -3 st.C w centrum i około 0 st.C na zachodzie i na wybrzeżu. Wiatr słaby, przeważnie południowo-wschodni i wschodni.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 1 st.C. Wiatr słaby, wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna -3 st.C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

CZYTAJ TAKŻE: Brak opon zimowych może być fatalny w skutkach. Nawet dla portfela

RadioZET.pl/PAP/DG