Zamknij

IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg. Alerty dla 4 województw

Redakcja
07.02.2019 07:46
IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg. Alerty dla 4 województw
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Pogoda w czwartek. Przed oblodzeniem dróg na północy kraju ostrzega w czwartek rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Alerty pierwszego stopnia wydano dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

W Pomorskiem i Kujawsko-Pomorskiem ostrzeżenia obowiązują do godz. 8, a na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach – do godz. 9.

foto
fot. Pogodynka

Wydanie alertów pierwszego stopnia, najniższego w trzystopniowej skali, oznacza, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

Pogoda w czwartek 

W czwartek na zachodzie i północy zachmurzenie przeważnie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami duże, tylko na południowym wschodzie zachmurzenie małe lub umiarkowane. Rano na Suwalszczyźnie możliwy słaby śnieg, po południu, na zachodzie i Pomorzu opady deszczu.

Zobacz także

Temperatura maksymalna od 1°C na Suwalszczyźnie i w kotlinach sudeckich do 6°C miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i w zachodniej połowie kraju porywisty, na Przedgórzu Sudeckim w porywach do 60 km/h, w Sudetach do 85 km/h, z kierunków południowych.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

RadioZET.pl/PAP/DG