Zamknij

Nawet pół metra śniegu, wiatr i lód na drogach. IMGW wydaje alerty II stopnia

Redakcja
03.01.2019 06:53
Nawet pół metra śniegu, wiatr i lód na drogach. IMGW wydaje alerty II stopnia
fot. omasz Czachorowski/Polska Press/East News

Pogoda w czwartek. IMGW wydał ostrzeżenia dla północnej i południowej Polski. Na północy wieje silny wiatr, a drogi są oblodzone, w górach zawieje śnieżne.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W województwie pomorskim ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują w powiecie słupskim, lęborskim, wejherowskim, puckim, gdańskim, malborskim, nowodworskim, sztumskim i tczewskim. Na tych terenach przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 90 km/h, z północy.

IMGW wydało również ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa pomorskiego i południowej części kujawsko-pomorskiego w związku z oblodzeniem na drogach.

W południowych częściach województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z intensywnymi opadami śniegu powodującymi przyrost pokrywy śnieżnej od 40 cm do 50 cm. IMGW wydało również ostrzeżenie dla tych terenów ze względu na zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez zachodni i północno-zachodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 65 km/h oraz opady śniegu.

Pogoda w czwartek 

3 stycznia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. W Sudetach możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm, w Karpatach do 10 cm.

Temperatura maksymalna od -3°C na wschodzie do 1°C na zachodzie, w rejonach podgórskich od -5°C do -3°C, nad samym morzem od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, na północy okresami dość silny, nad morzem silny i bardzo silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 50 km/h na południu i zachodzie, do 65 km/h na północy, nad wschodnim wybrzeżem do 95 km/h przed południem i do 75 km/h po południu, w Karpatach do 90 km/h, północno-zachodni i północny. Miejscami wiatr powodować będzie zawieje, w górach również zamiecie śnieżne.

Zobacz także

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna -1°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. 

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG