Zamknij

Raczej słonecznie, choć może zagrzmieć. Pogoda w czwartek

18.07.2019 07:17
Raczej słonecznie, choć może zagrzmieć. Pogoda w czwartek
fot. jctabb/Shutterstock

Jak prognozują meteorolodzy, czwartek zapowiada się słonecznie, ale nie obędzie się bez przelotnych opadów deszczu. Lokalnie pojawią się również burze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Deszczu można spodziewać się na Suwalszczyźnie, Lubelszczyźnie i w województwie podlaskim. W pozostałej części kraju pogoda raczej dopisze.

Zobacz także

Maksymalna temperatura dziś wyniesie od 22 stopni Celsjusza w regionie Suwalszczyzny do 27 st. C. w woj. dolnośląskim.

Będzie wiał umiarkowany, północno-zachodni wiatr. W porywach burzowych osiągnie maksymalną prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

Zobacz także

Jakie warunki biometeorologiczne prognozują synoptycy? Najwyższy stopień wilgotności powietrza odczujemy w zachodniej części Polski. Wyniesie on około 70 procent.

W kraju odczuwalny będzie komfort termiczny.

Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z ośrodkami nad zachodnią Rosją i Oceanem Atlantyckim, słabe kliny wyżowe zaznaczają się jedynie nad północną Skandynawią, Półwyspem Iberyjskim i częściowo zachodnią Francją. Przeważająca część Polski znajduje się w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Na północnym wschodzie oddziałuje niż znad zachodniej Rosji, a na południowym zachodzie i południu płytka zatoka niżowa z mało aktywnym frontem ciepłym. Chłodne powietrze, które napłynęło znad północnego Atlantyku, transformuje się nad Polską, tzn. osusza się i nieco ociepla.

Zobacz także

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1001 hPa i będzie się wahać.

W czwartek na północy i północnym wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, na Podlasiu i we wschodniej części Pomorza możliwe burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego, zwłaszcza na południu kraju, i tam gdzieniegdzie przelotne opady deszczu. W Sudetach i Tatrach lokalnie burze z opadem do 15 mm. Temperatura maksymalna od 19 st., 21 st. na północy, 22 st., 23 st. w centrum i na wschodzie, do 26 st. na zachodzie kraju. Wiatr na północnym wschodzie i wschodzie kraju słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, na pozostałym obszarze słaby, zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 55 km/h.

Pogoda w nocy

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo na północnym wschodzie i południu miejscami duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu. Po północy na zachodzie kraju stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia miejscami opadów deszczu. Na północy i północnym wschodzie miejscami utworzą się mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 10 st., 11 st. na wschodzie, w centrum i w obszarach podgórskich do 15 st., 16 st. na zachodzie kraju. Wiatr na ogół słaby, południowy i południowo-wschodni, na północnym wschodzie kraju północno-zachodni i zachodni.

Zobacz także

Pogoda w stolicy

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże, pod wieczór możliwe rozpogodzenia. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni, pod wieczór zmienny. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, zmienny.

Zobacz także

W piątek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby, zmienny.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/TVN Meteo