Zamknij

Pogoda w czwartek: Deszcz, śnieg i silny wiatr. IMGW ostrzega 10 województw

Redakcja
25.10.2018 07:53
Silny wiatr
fot. East News

Pogoda w czwartek nie ulegnie poprawie. W całej Polsce będzie deszczowo i wietrznie. W Tatrach możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. IMGW wydaje ostrzeżenia dla dziesięciu województw. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Polska jest w zasięgu wyżu znad Atlantyku, w strefie oddziaływania związanego z nim układu frontów atmosferycznych. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie, przejściowo w wycinku ciepłym, ciepłe.

Pogoda w czwartek 

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na Warmii, Mazurach i Podlasiu, a początkowo również na terenach podgórskich Karpat, deszczu ze śniegiem, w Tatrach opady śniegu. Przewidywana wysokość opadów we wschodniej połowie kraju od 10 mm do 15 mm. W Tatrach możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm.

Temperatura maksymalna od 6°C na północnym wschodzie do 13°C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na zachodzie i północy okresami dość silny, a na wybrzeżu także silny, zachodni i północno-zachodni.

Porywy wiatru do 70 km/h w centrum i na północnym zachodzie kraju, na wybrzeżu do 85 km/h, na pozostałym obszarze maksymalne porywy od 50 km/h do 65 km/h.

Silny wiatr i deszcz. Ostrzeżenia IMGW 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla 10 województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego.

Zobacz także

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Pogoda na dziś, jutro i pogoda długoterminowa. Bądź na bieżąco na radiozet.pl. 

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG