Przelotne deszcze i śnieg. Pogoda w czwartek

Joanna Zaremba
28.11.2019 07:19
Przelotne deszcze i śnieg. Pogoda w czwartek
fot. kostasgr/Shutterstock

Nawet 13 stopni Celsjusza na termometrach, przelotne opady deszczu i śnieg w górach – to prognoza pogody na czwartek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Deszczu możemy spodziewać się we wschodniej i północnej części kraju. W górach, na wysokości powyżej 1800 metrów nad poziomem morza z kolei spadnie śnieg. Termometry pokażą od 7 st. C. na Suwalszczyźnie do około 13 stopni w województwie dolnośląskim.

Zobacz także

Najwyższy poziom wilgotności powietrza utrzyma się w regionie południowo-wschodnim. Przekroczy tam aż 90 procent. Na terenie całej Polski odczuwalny będzie komfort termiczny, ale biomet – niekorzystny.

Prognoza IMGW

IMGW informuje: Europa wschodnia jest pod wpływem wyżu znad Rosji. Pozostałe obszary kontynentu znajdują w zasięgu rozległego niżu znad Danii. Polska jest w zasięgu niżu, którego ośrodek znad Wysp Brytyjskich przemieszcza się nad Danię. Z zachodu na wschód kraju przemieszcza się front okluzji, związany z tym niżem. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie.

Zobacz także

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 987 hPa i będzie spadało.

W czwartek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami opady deszczu lub mżawki, w Tatrach śniegu. Prognozowana suma opadu do 15 mm w Bieszczadach. Rano na północnym wschodzie lokalnie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów. Temperatura maksymalna od 5°C na Suwalszczyźnie, około 10°C w centrum, do 11°C na południowym zachodzie, do 12 st. C. na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim okresami dość silny, na północnym zachodzie porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Bieszczadach wiatr w porywach do 70 km/h, w Sudetach do 80 km/h.

Zobacz także

Pogoda w nocy

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami opady deszczu, w górach śniegu. Temperatura minimalna od 3°C na krańcach wschodnich do 8°C nad morzem; na Podhalu i w rejonach podgórskich około 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w zachodniej połowie kraju okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i południowy. Nad morzem wiatr w porywach do 65 km/h, w Karpatach do 70 km/h.

Zobacz także

Pogoda w stolicy

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano możliwe słabe,zanikające opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna 9°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 5°C. Wiatr słaby, w drugiej połowie nocy wzmagający się do umiarkowanego, południowy i południowo-zachodni. W piątek zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna 9°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo zachodni.