Pogoda w niedzielę. Będzie deszczowo i pochmurnie

Redakcja
12.05.2019 08:31
Pogoda w niedzielę. Będzie deszczowo i pochmurnie
fot. Jaromir Chalabala/shuttertsock

W niedzielę będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a początkowo na wschodzie i w drugiej połowie dnia na północnym zachodzie, również z rozpogodzeniami. Opady deszczu, w pasie od Pomorza Wschodniego po Wielkopolskę, okresami o natężeniu umiarkowanym. We wschodniej połowie kraju również burze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW Europa Północna i Południowa znajduje się w zasięgu niżów z ośrodkami nad północną Skandynawią i Włochami, niżom towarzyszą układy frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze Europy pogodę kształtują wyżeznad Wysp Brytyjskich i północno-zachodniej Rosji. Przeważający obszar Polski jest pod wpływem zatoki niżu znad Włoch, w obszarze oddziaływania ciepłego frontu atmosferycznego, jedynie na zachodzie kraju zaznacza się klin wyżu. Nad wschodnią połowę kraju napływa ciepłe powietrze polarne morskie, zaś nad pozostały obszar nieco chłodniejsza masa powietrza.

Zobacz także

Prognoza pogody na niedzielę

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1007 hPa i będzie rosło.

Zobacz także

W niedzielę będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a początkowo na wschodzie i w drugiej połowie dnia na północnym zachodzie, również z rozpogodzeniami. Opady deszczu, w pasie od Pomorza Wschodniego po Wielkopolskę, okresami o natężeniu umiarkowanym. We wschodniej połowie kraju również burze. Prognozowana suma opadów na Kujawach do 25 mm, we wschodniej Wielkopolsce i w obszarach występowania burz do 20 mm, na Pomorzu Wschodnim, w zachodniej Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, Ziemi Łódzkiej i na zachodnim Mazowszu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 10°C nad morzem i w kotlinach sudeckich do 22°C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i nad morzem okresami dość silny i porywisty, w zachodniej połowie kraju północno-zachodni i zachodni, na pozostałym obszar ze z kierunków wschodnich, stopniowo od zachodu skręcający na kierunki zachodnie. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Pogoda w nocy

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże, większe przejaśnienia i rozpogodzenia na północnym zachodzie i początkowo miejscami na wschodzie. Przelotne opady deszczu, a na wschodzie również początkowo zanikające burze. Bez opadów jedynie na zachodzie. Wysoko w górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 0°C na północnym zachodzie do 8°C na południowym wschodzie. Na Pomorzu Zachodnim miejscami przygruntowe przymrozki do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, początkowo na północnym wschodzie, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr porywisty.

Zobacz także

Pogoda w stolicy

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, możliwe słabe burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 10 mm. Temperatura maksymalna 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, po południu skręcający na północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

RadioZET/IMGW/PAP