Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Załamanie pogody. Spadnie nawet 20 cm śniegu. Ciepło tylko na wschodzie

03.02.2019 08:29
xxx wiadomosci

Pogoda w niedzielę to prawdziwy rollercoaster. Od Dolnego Śląska po Pomorze, czekają nas opady śniegu, chwilami intensywne. Lokalnie spadnie 20 cm śniegu. Na zachodzie, północy i w centrum około zera. Na wschodzie ciepło, nawet 15 stopni Celsjusza. 

Załamanie pogody. Spadnie nawet 20 cm śniegu. Ciepło tylko na wschodzie fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW Europa południowo-zachodnia i północno-wschodnia są pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajduje się w zasięgu zatoki niżu znad Morza Bałtyckiego, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Wschodnia Polska pozostanie w ciepłym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego, na pozostały obszar stopniowo od zachodu napływać zacznie chłodne powietrze polarne morskie.

Pogoda w niedzielę, 3 lutego 

W niedzielę w dzień na południowym zachodzie i zachodzie zachmurzenie całkowite. Na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południowym wschodzie oraz wschodzie. Okresami opady deszczu, od zachodu przechodzące od zachodu w deszcz ze śniegiem i śnieg. Najwięcej opadów na obszarze od Dolnego Śląska i Opolszczyzny, przez Wielkopolskę, po rejon Kujaw i Warmii.

Na południowym zachodzie opady śniegu. W Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 20 cm - tam opady śniegu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, nad Dolnym Śląsku i południu Opolszczyzny miejscami o 8-10 cm. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów.

Temperatura maksymalna od 0 st., 1 st. miejscami na Pomorzu i w kotlinach sudeckich do 6 st. w centrum i na południu, cieplej na południowym wschodzie od 7 st. do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. Na Podkarpaciu porywy wiatru do 70 km/h. w Karpatach Wschodnich do 100 km/h, a w Zachodnich do 90 km/h.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr przeważnie słaby zmienny. W nocy zachmurzenie duże, na wschodzie okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. 

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG 

Oceń