Załamanie pogody. Spadnie nawet 20 cm śniegu. Ciepło tylko na wschodzie

Redakcja
03.02.2019 08:29
Załamanie pogody. Spadnie nawet 20 cm śniegu. Ciepło tylko na wschodzie
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Pogoda w niedzielę to prawdziwy rollercoaster. Od Dolnego Śląska po Pomorze, czekają nas opady śniegu, chwilami intensywne. Lokalnie spadnie 20 cm śniegu. Na zachodzie, północy i w centrum około zera. Na wschodzie ciepło, nawet 15 stopni Celsjusza. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW Europa południowo-zachodnia i północno-wschodnia są pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajduje się w zasięgu zatoki niżu znad Morza Bałtyckiego, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Wschodnia Polska pozostanie w ciepłym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego, na pozostały obszar stopniowo od zachodu napływać zacznie chłodne powietrze polarne morskie.

Pogoda w niedzielę, 3 lutego 

W niedzielę w dzień na południowym zachodzie i zachodzie zachmurzenie całkowite. Na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południowym wschodzie oraz wschodzie. Okresami opady deszczu, od zachodu przechodzące od zachodu w deszcz ze śniegiem i śnieg. Najwięcej opadów na obszarze od Dolnego Śląska i Opolszczyzny, przez Wielkopolskę, po rejon Kujaw i Warmii.

Na południowym zachodzie opady śniegu. W Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 20 cm - tam opady śniegu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, nad Dolnym Śląsku i południu Opolszczyzny miejscami o 8-10 cm. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów.

Temperatura maksymalna od 0 st., 1 st. miejscami na Pomorzu i w kotlinach sudeckich do 6 st. w centrum i na południu, cieplej na południowym wschodzie od 7 st. do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. Na Podkarpaciu porywy wiatru do 70 km/h. w Karpatach Wschodnich do 100 km/h, a w Zachodnich do 90 km/h.

Zobacz także

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr przeważnie słaby zmienny. W nocy zachmurzenie duże, na wschodzie okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. 

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG