Zamknij

Pogoda w niedzielę. Burze i deszcz w 4 województwach

Redakcja
15.07.2018 08:30
Burza
fot. PAP

Pogoda w niedzielę nie zachwyci mieszkańców czterech województw, gdzie IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami i opadami deszczu. 15 lipca w pozostałej części kraju prognozowane są przelotne opady deszczu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW nad Europą dominują niże, jedynie częściowo zachodnia część kontynentu jest pod wpływem słabych wyżów. Polska jest w zasięgu zatoki niżowej związanej z niżem nad wschodnią Europą, jedynie nad krańce zachodnie sięga słaby klin wyżu znad Niemiec. Z północy napływa wilgotne powietrze polarne morskie.

Pogoda w niedzielę 

W niedzielę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm na Podlasiu, wschodzie Mazowsza i Lubelszczyźnie.

Temperatura maksymalna od 21 st. na południowym wschodzie do 26 st na zachodzie, miejscami na Pogórzu Karpackim 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Burze w Polsce 

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia m.in. dla województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Instytut ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu z burzami.

Zobacz także

Ten stopień ostrzeżenia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Możliwe są m.in. utrudnienia w ruchu drogowym i zakłócenia w przebiegu imprez plenerowych.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG