Zamknij

Ciepła i deszczowa niedziela. W górach spadnie 7 cm śniegu [POGODA]

Redakcja
23.12.2018 08:44
Ciepła i deszczowa niedziela. W górach spadnie 7 cm śniegu [POGODA]
fot. Shutterstock

Pogoda w niedzielę. 23 grudnia na przeważającym obszarze Polski należy spodziewać się opadów deszcz, deszczu ze śniegiem i śniegu. Po południu od północy zacznie się ochładzać.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, południowo-zachodnia Polska dostaje się przejściowo w zasięg wyżu z centrum nad Półwyspem Iberyjskim. Z północnego zachodu napływa wilgotne powietrze polarne morskie.

Pogoda w niedzielę

W niedzielę 23 grudnia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu kraju. Okresami opady deszczu, tylko na wschodzie, Pomorzu i na Pogórzu Karpackim deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach do 7 cm, a w Karkonoszach do 5 cm.

Zobacz także

Temperatura maksymalna od -2°C na Suwalszczyźnie, około 4°C w centrum, do 8°C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Karpatach wiatr w porywach do 90 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

Jaka pogoda w Warszawie? 

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. 

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG