Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pogoda. Odwilż w całym kraju. Śnieg tylko w górach!

13.01.2019 08:46
xxx wiadomosci

Pogoda w niedzielę. Odwilż obejmie już niemal cały kraj. Temperatura będzie rosła aż do wieczora. Przez cały dzień będzie padać: śnieg, deszcz, deszcz ze śniegiem. Wiatr silniejszy z upływem dnia narastający. W całej Polsce trwa 27. finał WOŚP. 

Pogoda. Odwilż w całym kraju. Śnieg tylko w górach! fot. KRYSTIAN DOBUSZYNSKI/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Polska jest pod wpływem ośrodka niżowego znad południowej Skandynawii i związanych z nim, przemieszczających się z zachodu na wschód kraju, frontów atmosferycznych. Z zachodu napływa dość ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie.

Pogoda w niedzielę 

W niedzielę zachmurzenie duże. Opady deszczu, na wschodzie i w obszarach podgórskich również deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w górach do 10 cm.

Temperatura maksymalna od -1°C na Podhalu, około 3°C w centrum, do 8°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach pod wieczór na wybrzeżu do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W Karpatach wiatr w porywach do 80 km/h, a w Sudetach do 120 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 3°C. Wiatr umiarkowany, okresami, głównie wieczorem porywisty, południowo-zachodni.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 983 hPa i będzie spadać.

RadioZET.pl/PAP/DG 

Oceń