Zamknij

Pogoda: Przelotny deszcz i burze. Chłodniejsze zakończenie wakacji

Redakcja
31.08.2018 07:28
Pogoda
fot. Pixabay

Pogoda w piątek przyniesie przelotne opady deszczu, lokalne burze oraz nieznaczny spadek temperatur. Sprawdź prognozę pogody na ostatni dzień sierpnia. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Polska znajduje się pod wpływem niżu, który znad południowej Szwecji przemieszcza się nad Bałtyk. Początkowo na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Od zachodu rozbuduje się klin wyżowy. Z zachodu napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Pogoda w piątek 

W piątek od Górnego Śląska przez Małopolskę po Podkarpacie zachmurzenie duże i miejscami przelotne opady deszczu, a po południu w Karpatach i w miejscowościach podgórskich miejscami burze, z opadami do 15 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, tylko na północy i północnym wschodzie okresami duże i miejscami niewielkie przelotne opady deszczu, a na wybrzeżu możliwe burze.

Temperatura maksymalna od 20°C na północnym zachodzie i na Suwalszczyźnie, 23°C w centrum do 24°C na krańcach południowo-wschodnich. Chłodniej nad morzem i w miejscowościach podgórskich: od 18°C do 20°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, okresami dość silny, porywach do 60 km/h, przeważnie zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru także do 60 km/h.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosło.

RadioZET.pl/PAP/DG