Zamknij

Pogoda w piątek. Burze i deszcz, będzie ciepło!

Redakcja
13.07.2018 07:24
Pogoda w piątek. Burze i deszcz, będzie ciepło!

Pogoda w piątek, 13 lipca kolejny raz rozczaruje. W niemal całej Polsce synoptycy zapowiadają opady deszczu i burze. Temperatury nie przekroczą 26 stopni. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje IMGW, Polska znajduje się w zasięgu płytkiego niżu z ośrodkiem w rejonie Królewca, w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarnym morskim. Nad województwami północno-wschodnimi zaznacza się wpływ frontu okluzji związanego z tym niżem. 

Pogoda na 13 lipca 

W piątek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W całym kraju przelotne opady deszczu, miejscami burze, głównie w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po rejon Zatoki Gdańskiej, Mazury i Podlasie. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm.

foto

Temperatura maksymalna od 20°C do 26°C, chłodniej miejscami nad morzem – 19°C. Wiatr na północnym wschodzie przeważnie słaby, poza tym umiarkowany, okresami porywisty, w Karpatach porywy do 65 km/h, w Sudetach do 75 km/h, północno-zachodni, a w województwach wschodnich zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Zobacz także

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 998 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Pierwszy stopień zagrożenia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne i zagrożenie życia. IMGW zaleca ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zagłosuj

W którym miesiącu wyjeżdżasz na urlop?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG