IMGW: Niebezpiecznie na drogach. Gołoledź i ograniczona widoczność. Są ostrzeżenia!

Redakcja
23.11.2018 16:42
IMGW: Niebezpiecznie na drogach. Gołoledź i ograniczona widoczność. Są ostrzeżenia!
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Pogoda w piątek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał po południu ostrzeżenia pierwszego stopnia dla dziewięciu województw z związku z możliwym wystąpieniem opadów marznących i silnej mgły. "Zachowajcie ostrożność!" - apeluje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Najgorsza pora roku to:

Liczba głosów:

Przed marznącym deszczem powodującym gołoledź Instytut ostrzega mieszkańców Pomorza, Podlasia, Warmii i Mazur oraz Kujawsko-Pomorskiego, a przed mgłą - mieszkańców Śląska, Małopolski i Świętokrzyskiego. Ze względu zarówno na mgłę, jak i na opady IMGW wydał alerty ostrzegawcze dla Mazowsza i Lubelszczyzny.

RCB w piątek po południu zaapelował na Twitterze o zachowanie ostrożności.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Pogoda w piątek. IMGW ostrzega 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i północnym wschodzie okresami opady mżawki, lokalnie marznącej, powodującej gołoledź. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m, na wschodzie kraju i w kotlinach górskich lokalnie marznąca, powodująca gołoledź. Na południu Podkarpacia i Małopolski opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach opady śniegu.

Temperatura minimalna od -6 st. na Podlasiu do 2 st. na Pomorzu Zachodnim, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Wiatr słaby, południowy.

Zobacz także

W Warszawie w piątek w nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie marznąca mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Możliwe słabe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź. Temperatura minimalna około -1 st. Wiatr słaby, południowy. 

RadioZET.pl/PAP/DG