Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Żółty alert pogodowy dla całej Polski. Jest bardzo ślisko

Redakcja
18.01.2019 13:24
Oblodzenie
fot. Piotr Kamionka/REPORTER

Pogoda w piątek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przez oblodzonymi drogami po opadach śniegu z deszczem i mokrego śniegu w 13 województwach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

18 stycznia IMGW wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim oraz wschodniej części województw: dolnośląskiego, zachodnio-pomorskiego i wielkopolskiego.

Jak dodaje IMGW, prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach śniegu z deszczem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna będzie wynosić od -6°C do -1°C, a dla gruntu od -7°C do -4°C.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie warunków, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaznacza, że należy się spodziewać utrudnień m.in. w ruchu drogowym.

Pogoda w piątek 

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady śniegu, na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. Na Suwalszczyźnie, Mazurach, Kujawach, Pomorzu Wschodnim oraz w Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, na terenach podgórskich od -3°C do -1°C. 

Zobacz także

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na północy i południu, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -7°C na wschodzie i południu do -2°C na zachodzie i 0°C na wybrzeżu. Na terenach podgórskich od -10°C do -8°C, na Podhalu w trakcie rozpogodzeń spadek temperatury do -15°C. 

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG