Jeszcze więcej śniegu i silny mróz. Pogoda na piątek

Redakcja
11.01.2019 07:05
Zima
fot. PAP

Zima w Polsce nie odpuszcza. Pogoda w piątek upłynie pod znakiem niskich temperatur, opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, nad zachodnie obszary kraju napłynie chłodne powietrze polarne morskie, a nad pozostałe obszary Polski zimne powietrze pochodzenia arktycznego. Po południu z północnego zachodu nad Polskę nasunie się zatoka niżowa z frontem ciepłym, związana z głębokim niżem znad Skandynawii. Za frontem ciepłym napływać zacznie ciepłe powietrze polarne morskie.

Pogoda w piątek

W piątek zachmurzenie duże, początkowo na południu kraju większe przejaśnienia. Na północy, północnym zachodzie i zachodzie kraju opady deszczu ze śniegiem i deszczu, przejściowo marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na pozostałym obszarze miejscami wystąpią opady śniegu. Na Podlasiu przyrost pokrywy śnieżnej o 6 cm.

Temperatura maksymalna od -8°C na południowym wschodzie i wschodzie, -2°C w centrum, do 5°C na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, nad morzem umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Zobacz także

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -3°C. Wiatr słaby, po południu wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowo-zachodni. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadało.

Grubość pokrywy śnieżnej w Polsce: 

śnieg
fot. ventusky.com

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG