Zamknij

Zamiast zimy mamy wiosnę. Ciepłe i deszczowe zakończenie grudnia

Redakcja
28.12.2018 07:31
Zamiast zimy mamy wiosnę. Ciepłe i deszczowe zakończenie grudnia
fot. Shutterstock

Pogoda w piątek, 28 grudnia pod znakiem deszczu i wysokich temperatur. Jedynie w górach można spodziewać się opadów śniegu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska jest w zasięgu płytkiego niżu znad Białorusi. Z północy na południe kraju przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, za którym rozbudowuje się klin wyżowy. Z północnego zachodu napływa wilgotne i nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda w piątek 

W piątek, 28 grudnia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich Karpat także deszczu ze śniegiem. W Karpatach opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach o 10 cm.

Temperatura maksymalna od 3°C na Suwalszczyźnie, 6°C w centrum, do 7°C na zachodzie, na terenach podgórskich Karpat od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, we wschodniej połowie kraju i nad morzem porywisty, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni skręcający na północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

CZYTAJ TAKŻE: Pogoda na Sylwestra 2018: Zakopane, Wrocław, nad morzem i w centrum Polski