Zamknij

Przelotny deszcz, zmienne zachmurzenie. Pogoda w piątek

02.08.2019 07:17
Prognoza pgoody. Przelotne deszcze
fot. Aris Suwanmalee/Shutterstock

Zapowiada się przyjemny piątek – prognozują synoptycy. Maksymalna temperatura wyniesie 26 stopni Celsjusza, a minimalna – 19. Trochę chmur, miejscami przelotne deszcze, ale ogółem – słonecznie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dobre wieści z IMGW – pogoda w piątek będzie dla nas łaskawa.

Zachmurzenie w piątek może być zmienne. Według zapowiedzi meteorologów nad Polską przejdą przelotne opady deszczu do pięciu litrów na metr kwadratowy. 19 st. C będzie na Suwalszczyźnie, a najcieplej w województwie dolnośląskim – 26 st. C.

Zobacz także

Warunki biometeorologiczne będą neutralne, a na terenie całej Polski odczuwalny będzie komfort termiczny. Poziom wilgotności powietrza w południowo-zachodniej Polsce wyniesie ok. 70 procent, a od Pomorza Zachodniego po Podkarpacie będzie nieco wyższy.

Prognoza IMGW

Jak podaje IMGW, Europa wschodnia jest pod wpływem rozległego niżu znad centralnej Rosji. Pozostałe obszary kontynentu są w obszarach podwyższonego ciśnienia. Polska jest w obszarze obniżonego ciśnienia, w polarnej morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie się wahać.

Zobacz także

W piątek Zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu. Na południu i zachodzie miejscami burze. Lokalnie możliwy grad. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 10 mm, miejscami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. na północy, około 22 st., 24 st. w centrum do 26 st. miejscami na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w nocy

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami zwłaszcza w zachodniej połowie kraju możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st. na Suwalszczyźnie około 12 st. w centrum do 15 st. na zachodzie i południu. Wiatr słaby zmienny z przewagą kierunku północnego.

Zobacz także

Pogoda w stolicy

W piątek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, północny. W sobotę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, północny.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/TVN Meteo