Pogoda na poniedziałek. Deszcz i burze, ale też upały

Redakcja
11.09.2017 08:19
Pogoda na poniedziałek. Deszcz i burze, ale też upały
fot. Wikipedia

Jesień daje się we znaki. Jaka pogoda czeka nas w poniedziałek, 11 września? Gdzie będzie padać? Czy lato odeszło już na dobre? Niekoniecznie – w niektórych regionach kraju słupki będą wskazywać nawet 30 stopni!

11 września 2017. Pogoda na poniedziałek

W poniedziałek, 11 września, na północnym zachodzie oraz na południowym wschodzie Polski będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i tam okresami opady deszczu, możliwe lokalne burze. Prognozowana suma opadów miejscami do 12 mm. Temperatura maksymalna od 18 – 19 st. C na wybrzeżu, około 23 st. C w centrum do 29 st. C na południowym wschodzie, w kotlinach sudeckich około 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych. W rejonach podgórskich Karpat wiatr w porywach do 60 km/h, w partiach szczytowych do 90 km/h. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków zmieniających się.

A jaka pogoda czeka nas w nocy z 11 i na 12 września?

W nocy z poniedziałku na wtorek na zachodzie oraz na południowym wschodzie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże lub całkowite i tam miejscami opady deszczu. W pasie od Warmii i Mazur, przez centrum, po Śląsk i zachodnią Małopolskę opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów do 25 mm. Temperatura minimalna od 11 st. C na północnym zachodzie, około 13 st. C w centrum do 16 st. C na wschodzie, w rejonach podgórskich od 9 do 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na wschodzie początkowo południowy. Na szczytach Karpat wiatr w porywach do 70 km/h.

RadioZET.pl/SI/PAP