Zamknij

Pogoda: Lato zostaje w Polsce. Nawet 28 stopni!

Redakcja
03.09.2018 08:35
Pogoda
fot. Wojtek Laski/East News

Pogoda w poniedziałek będzie przypominać letnią, wakacyjną aurę. W wielu miejscach Polski termometry wskażą ponad 25°C. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, na południu i krańcach południowo-zachodnich Polski zaznaczy się wpływ zatoki związanej z płytkim niżem, którego ośrodek znad Niziny Węgierskiej przemieści się nad Słowację. Pozostały obszar kraju jest w zasięgu słabnącego wyżu znad północnej Rosji. Z południowego wschodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Pogoda w poniedziałek 

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i wschodzie okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia tam słabych, przelotnych opadów deszczu. W miejscowościach podgórskich Karpat i w Karpatach oraz na Roztoczu miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm, a w Tatrach do 30 mm. Rano na północnym wschodzie miejscami mgła, ograniczająca widzialność do 300 m.

Temperatura maksymalna od 23°C, 25°C na północnym wschodzie i w miejscowościach podgórskich, 26°C w głębi kraju do 28°C miejscami na zachodzie. Chłodniej nad morzem: od 20°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna około 27°C. Wiatr umiarkowany, wschodni. 

Zobacz także

Ciśnienie w południe, w Warszawie wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: 

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG