Zamknij

Drastyczna zmiana pogody. Temperatura przekroczy 10 stopni. To koniec zimy?

Redakcja
24.02.2019 18:55
Drastyczna zmiana pogody. Temperatura przekroczy 10 stopni. To koniec zimy?
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Pogoda w Polsce zmienia się jak w kalejdoskopie. W ostatnich dniach w niemal całej Polsce obserwowaliśmy powrót zimy. Prognoza pogody na najbliższy tydzień przewiduje wzrost temperatur i przyjemny powiew wiosny. Na termometrach zobaczymy dodatnie dwucyfrowe wartości. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy będzie w zasięgu wyżu znad Niemiec, jedynie północno-zachodnia, północna i północno-wschodnia Europa znajdzie się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Polska będzie pod wpływem wyżu znad Niemiec, w dość ciepłym polarnym morskim powietrzu.

Pogoda w poniedziałek, 25 lutego

W poniedziałek na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Na wschodzie i północnym wschodzie możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Opady początkowo mogą być marznące, powodujące gołoledź. Lokalnie w północnej połowie kraju do południa utrzymywać się będzie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 4 st. na wschodzie do 13 st. na południowym zachodzie.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże, miejscami, zwłaszcza na zachodzie kraju, większe przejaśnienia. Na wschodzie możliwe słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub mżawki. Temperatura minimalna od -1 st. miejscami na wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat do 3 st. na zachodzie i 4 st. na wybrzeżu.

Pogoda we wtorek. Kolejny powiew wiosny 

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu na Podlasiu i miejscami na południu i południowym wschodzie kraju słabe opady deszczu. W Karpatach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4 st. na południowym wschodzie i Podhalu, około 8 st. w centrum, do 11 st. na zachodzie i północnym zachodzie kraju. 

Zobacz także

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże. Silne zamglenia. Rano przejściowo możliwa mżawka marznąca, powodująca gołoledź. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże. Silne zamglenia. Okresami opady mżawki. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano silne zamglenia. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG