Zamknij

ALERT 1. stopnia. IMGW i Łowcy Burz ostrzegają przed burzami z gradem

Redakcja
03.09.2018 13:53
ALERT 1. stopnia. IMGW i Łowcy Burz ostrzegają przed burzami z gradem
fot. Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami. Polscy Łowcy Burz przestrzegają przed opadami dużego gradu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla trzech województw: śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przewidują „warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia”. „Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne” – ostrzega IMGW.

Pogoda w poniedziałek. Gdzie jest burza? 

Polscy Łowcy Burz ostrzegają przed wystąpieniem gwałtownych burz na terenach górskich i podgórskich. „Głównym zagrożeniem podczas ich przechodzenia będą opady dużego gradu 2-3 cm średnicy, a także opady deszczu 20-30 mm i silne porywy wiatru do 70 km/h” – czytamy w komunikacie. 

Zobacz także

Temperatura maksymalna od 23°C, 25°C na północnym wschodzie i w miejscowościach podgórskich, 26°C w głębi kraju do 28°C miejscami na zachodzie. Chłodniej nad morzem: od 20°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: 

RadioZET.pl/IMGW/Polscy Łowcy Burz/DG