Zamknij

Przed nami słoneczny i ciepły dzień. Tylko miejscami wystąpią burze

22.07.2019 07:17
Przed nami słoneczny i ciepły dzień. Tylko miejscami wystąpią burze
fot. CHOTE BKK/Shutterstock

Dobre wiadomości od synoptyków w poniedziałek. Dzień zapowiada się ciepło i słonecznie, tylko miejscami wystąpią przelotne deszcze i, być może, burze. Nie oznacza to jednak, że będą nas męczyć upały – termometry wskażą maksymalnie 27 stopni Celsjusza.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w poniedziałek zdecydowanie dopisze. Jak prognozują meteorolodzy, przelotne deszcze i burze nawiedzą wschodnią część kraju oraz województwo podkarpackie. Poza tym czeka nas raczej pogodny i bezchmurny dzień. Temperatura będzie wahać się od 22 stopni Celsjusza na terenie Pomorza, do 27 st. C. w rejonach podkarpackich.

Zobacz także

Jeśli zaś chodzi o warunki biometeorologiczne, niekorzystne będą tylko na wschodzie. W większości Polski odnotujemy wilgotność powietrza na poziomie 60 procent – jedynie na wschodzie wartość ta może być nieznacznie wyższa. Odczuwalny będzie komfort termiczny.

Zobacz także

To miła odmiana po wczorajszym dniu — upalnym, dusznym i burzowym.

Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, centralna i częściowo południowa będzie w zasięgu klina Wyżu Azorskiego, natomiast północna część Wysp Brytyjskich i Europa wschodnia znajdą się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na Polskę będzie oddziaływał wspomniany wyż. Z zachodu będzie napływało chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie się wahać.

Zobacz także

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na wschodzie, południu i w centrum kraju przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. C, 20-22 st. C nad morzem i na północnym wschodzie do 27 st. C na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.

Pogoda w nocy

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże, na północnym wschodzie rozpogodzenia. Miejscami, z wyjątkiem północnego i środkowego wschodu, opady deszczu. Temperatura minimalna od 12 st.C do 17 st.C, na Suwalszczyźnie i Podlasiu w czasie rozpogodzeń około 10 st.C. Wiatr na ogół słaby, nad morzem umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

Pogoda w stolicy

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 16 st.C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni.

Zobacz także

We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 22 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

RadioZET.pl/PAP/TVN Meteo