Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Alert IMGW dla dwóch województw. Drogi zamienią się w lodowisko

17.12.2018 14:07
xxx wiadomosci

Pogoda w poniedziałek. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Alert obowiązuje od południa w poniedziałek.

Alert IMGW dla dwóch województw. Drogi zamienią się w lodowisko fot. Piotr Kamionka/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na tych obszarach wystąpią miejscami słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Opady będą się wolno przemieszczać z zachodu na wschód.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

pogoda fot. Pogodynka

Pogoda w poniedziałek 

W poniedziałek 17 grudnia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie również deszczu ze śniegiem i deszczu. Początkowo lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m.

Temperatura maksymalna od -2 st., -1 st. na wschodzie do 2 st., 3 st. na południowym zachodzie, jedynie na Podhalu około -4 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na Pomorzu Wschodnim oraz na Warmii okresami rozpogodzenia. Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, lokalnie marznący, powodujący gołoledź. Słabe opady marznącej mżawki możliwe również na krańcach południowych. W wielu miejscach mgła, ograniczająca widzialność do 500 m, lokalnie do 200 m.

Temperatura minimalna od -7 st. do -3 st., cieplej na zachodzie i nad morzem: od -2 st. do 0 st., najcieplej na Dolnym Śląsku: około 1 st., 2 st. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków południowych.

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG 

Oceń