Zamknij

Alert IMGW dla dwóch województw. Drogi zamienią się w lodowisko

Redakcja
17.12.2018 14:07
Alert IMGW dla dwóch województw. Drogi zamienią się w lodowisko
fot. Piotr Kamionka/REPORTER

Pogoda w poniedziałek. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Alert obowiązuje od południa w poniedziałek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na tych obszarach wystąpią miejscami słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Opady będą się wolno przemieszczać z zachodu na wschód.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

pogoda
fot. Pogodynka

Pogoda w poniedziałek 

W poniedziałek 17 grudnia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie również deszczu ze śniegiem i deszczu. Początkowo lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m.

Temperatura maksymalna od -2 st., -1 st. na wschodzie do 2 st., 3 st. na południowym zachodzie, jedynie na Podhalu około -4 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

Zobacz także

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na Pomorzu Wschodnim oraz na Warmii okresami rozpogodzenia. Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, lokalnie marznący, powodujący gołoledź. Słabe opady marznącej mżawki możliwe również na krańcach południowych. W wielu miejscach mgła, ograniczająca widzialność do 500 m, lokalnie do 200 m.

Temperatura minimalna od -7 st. do -3 st., cieplej na zachodzie i nad morzem: od -2 st. do 0 st., najcieplej na Dolnym Śląsku: około 1 st., 2 st. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków południowych.

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG