Zamknij

Powrót wysokich temperatur. IMGW ostrzega trzy województwa [POGODA]

Redakcja
20.08.2018 12:48
Pogoda
fot. Wojtek Laski/East News

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami dla województw: dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego. Temperatura maksymalna może wynieść lokalnie 32 stopnie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Alert obejmuje całość województwa opolskiego, Śląsk - za wyjątkiem jego północnej części oraz powiatu żywieckiego, a także województwo dolnośląskie z wyłączeniem powiatów położonych na południu.

Prognozowana temperatura maksymalna będzie wynosić od 29 do 32 stopni w dzień, a od 15 do 18 stopni w nocy.

fotq
fot. Pogodynka

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, by w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy. Nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu: przyspieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

Pogoda w poniedziałek

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, od północnego zachodu stopniowo wzrastające do umiarkowanego i dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, a w godzinach popołudniowych na wschodzie i południu kraju również burze z opadami do 15 mm.

Zobacz także

Temperatura maksymalna od 23 st.C, 25 st.C na Pomorzu do 32 st.C w pasie od Dolnego Śląska po Małopolskę, nad samym morzem około 22 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, po południu nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

RadioZET.pl/PAP/DG