Zamknij

Lekki mróz i przelotne opady śniegu. Pogoda w poniedziałek

Redakcja
17.12.2018 06:57
Lekki mróz i przelotne opady śniegu. Pogoda w poniedziałek
fot. PAP

Pogoda w poniedziałek. Na wschodzie i północy temperatura przez cały dzień powinna być ujemna. Na zachodzie i w centrum słaba odwilż. Na wschodzie i zachodzie pojawią się słabe opady śniegu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje IMGW, niemal cała Polska, z wyjątkiem krańców południowo-wschodnich i zachodnich, pozostaje w obszarze podwyższonego ciśnienia, na skraju rozległego wyżu znad Rosji. Na zachodzie zaznacza się wpływ rozległej zatoki niżowej znad Morza Północnego, a na południowym wschodzie wpływ płytkiego układu niżowego znad Morza Śródziemnego i Morza Czarnego. Nad starą, przetransformowaną i chłodną masę powietrza, które napłynęło do nas ze wschodu, od południa i południowego zachodu powoli zaczyna napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda w poniedziałek 

W poniedziałek, 17 grudnia na niebie będzie dominować duże zachmurzenie. Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie również deszczu ze śniegiem i deszczu. Początkowo lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m.

Temperatura maksymalna od -2°C, -1°C na wschodzie do 2°C, 3°C na południowym zachodzie, jedynie na Podhalu około -4°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

W Warszawie temperatura maksymalna -1°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna -3°C. Wiatr słaby, zachodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna -1°C. Wiatr słaby, zmienny.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosło.

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG