Zamknij

Nawet -7 stopni i opady śniegu. Odwilż tylko na zachodzie kraju

Redakcja
07.01.2019 07:42
ZIMA
fot. PAP

Pogoda w poniedziałek. Na zachodzie kraju odwilż, na wchodzie mróz do -7 stopni Celsjusza. Opady śniegu pojawią się na zachodzie, północy i południowym wschodzie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, nad Polską utrzymuje się mroźne powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie zachodnia połowa kraju znajduje się w cieplejszym powietrzu polarnym morskim.

Pogoda w poniedziałek 

7 stycznia zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady śniegu, na wybrzeżu, Pomorzu i Warmii także deszczu ze śniegiem. Na Pomorzu i Warmii lokalnie możliwe opady marznące, powodujące gołoledź.

Temperatura maksymalna od -7 st. na wschodzie do -3 st. w centrum i 4 st. na krańcach północno-zachodnich. W rejonach podgórskich Karpat od -9 st. do -7 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie początkowo małe, później stopniowo wzrastające do umiarkowanego i dużego. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około -4 st. Wiatr początkowo słaby, potem umiarkowany, południowo-zachodni.

Zobacz także

IMGW wciąż ostrzega przed silnym mrozem. Wydano alerty pogodowe dla czterech województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, śląskiego i dla Małopolski. Ostrzeżenia obowiązuje do godziny 10:00 rano.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG