Wzrost temperatur i deszcz. IMGW ostrzega: Będzie ślisko!

Redakcja
03.12.2018 07:09
Wzrost temperatur i deszcz. IMGW ostrzega: Będzie ślisko!
fot. Jan BIELECKI/East News

Pogoda w poniedziałek. Dla pięciu województw Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w związku z prognozowanymi marznącymi opadami. Na zachodzie Polski temperatura zbliży się już do 10°C. W całym kraju możliwe słabe przelotne opady deszczu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska jest w zasięgu zatoki niżu znad południowej Szwecji, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju frontu okluzji. Z zachodu napływa dość ciepła polarna morska masa powietrza.

Pogoda w poniedziałek

W poniedziałek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i miejscami opady deszczu, jedynie początkowo na Podlasiu, wschodzie Mazowsza i Lubelszczyzny możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Na szczytach Tatr opady śniegu z deszczem.

Zobacz także

Temperatura maksymalna od 2°C na Podlasiu do 11°C na Ziemi Lubuskiej, na południu Wielkopolski i na Dolnym Śląsku. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowo-zachodni. W rejonach podgórskich w porywach do 65 km/h, a wysoko w górach do 90 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, rano możliwe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna około 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna około 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Ostrzeżenia IMGW

IMGW wydało w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia dla pięciu województw. Należy spodziewać się miejscowych opadów marznącego deszczu. Opady mogą powodować gołoledź.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego i południowej części podkarpackiego. 

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG