Zamknij

Pogoda. Lekki mróz i chwile ze słońcem. W nocy chwyci siarczysty mróz

Redakcja
23.02.2019 08:24
Pogoda. Lekki mróz i chwile ze słońcem. W nocy chwyci siarczysty mróz
fot. ventusky.com

Pogoda w sobotę. Na wschodzie temperatura nie przekroczy zera. Na zachodzie nawet 5 stopni Celsjusza na plusie. Powinniśmy mieć też sporo słońca. Wiatr umiarkowany i słaby z kierunków zachodnich. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w sobotę jest kształtowana przez wyż, którego centrum znad Bałtyku przemieści się nad centralne województwa kraju. Z północy napływa zimne powietrze pochodzenia arktycznego.

Jaka pogoda w sobotę, 23 lutego? 

W sobotę w północnej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -2 st.C na krańcach wschodnich i w Kotlinie Kłodzkiej, około 0 st.C w centrum, do 4 st.C na Pomorzu Zachodnim. Na Podhalu około -5 st.C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie z rozpogodzeniami. Na wschodzie miejscami możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -7 st.C na południowym wschodzie, około -2 st.C w centrum, do 0 st.C na wybrzeżu. Chłodniej na Podhalu i Podkarpaciu: od -10 st.C do -8 st.C, a gdzieniegdzie na Podkarpaciu możliwy spadek temperatury do -15 st.C. Wiatr na ogół słaby, tylko na wybrzeżu i Pomorzu okresami umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich.

Zobacz także

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, wieczorem wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna około 0 st.C. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna -2 st.C. Wiatr słaby, zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1035 hPa i zacznie spadać.

RadioZET.pl/PAP/DG