Zamknij

Pogoda w sobotę. Ciepło, ale deszczowo. ''Poczujemy prawdziwy powiew wiosny''

Redakcja
09.02.2019 08:25
Pogoda w sobotę. Ciepło, ale deszczowo. ''Poczujemy prawdziwy powiew wiosny''
fot. www.ventusky.com

Pogoda w sobotę. 9 lutego poczujemy prawdziwy powiew wiosny. Będzie ciepło, od 3 do nawet 9 stopni Celsjusza. Z zachodu na wschód będzie przesuwała się wąska strefa z opadami deszczu, chwilami mocniejszymi. Wiatr silny, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w sobotę będzie kształtowana przez głęboki niż, którego ośrodek przemieszcza się znad Szkocji nad Szetlandy. Z zachodu na wschód kraju przemieszczaa się front chłodny, za którym napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Jaka pogoda 9 lutego 2019 roku? 

W sobotę, 9 lutego zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu. W południowo-wschodniej połowie kraju rozpogodzenia i bez opadów, jedynie na Podkarpaciu lokalnie słaby deszcz, w Bieszczadach deszcz ze śniegiem. Na krańcach zachodnich możliwa krupa śnieżna.

Temperatura maksymalna od 2 st., 3 st. na wschodzie do 7 st., 9 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 90 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr umiarkowany, po południu porywisty, południowo-zachodni. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG