Zamknij

Pogoda w sobotę. Ostrzeżenia IMGW. Będzie wietrznie i deszczowo

Redakcja
27.10.2018 08:55
Pogoda w sobotę. Ostrzeżenia IMGW. Będzie wietrznie i deszczowo
fot. Piotr Kamionka/REPORTER

Pogoda w sobotę nie zmieni swojego jesiennego oblicza. W przeważającej części kraju prognozowane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. IMGW wydał ostrzeżenia dla trzech województw. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Polska jest w zasięgu rozległego niżu znad Danii. Na wschodzie początkowo zaznaczać się będzie strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Po południu nad wybrzeże nasunie się strefa kolejnego frontu. Pozostaniemy w wilgotnym powietrzu polarnym morskim, tylko nad Pomorze zacznie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda w sobotę 

W sobotę 27 października zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy i w pasie dzielnic centralnych przelotne opady deszczu, a na Pomorzu także deszczu ze śniegiem. Na wybrzeżu wschodnim możliwe burze. Na południu kraju okresami jednostajne opady deszczu, prognozowana wysokość opadów w Karpatach do 10 mm.

Temperatura maksymalna od 8 st. na Suwalszczyźnie i Pomorzu, 11 st. w centrum do 14 st. na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, prawie w całym kraju porywisty, w porywach na wybrzeżu i w Tatrach do 70 km/h, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie przeważnie duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Zobacz także

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie zagrożeń wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla trzech województw. 

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w województwie zachodniopomorskim. Ostrzeżenia dotyczące intensywnych opadów deszczu dotyczą mieszkańców województwa śląskiego i małopolskiego.

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG