Zamknij

Pogoda: Koniec słonecznej aury. Nadciąga ochłodzenie i deszcz

Redakcja
03.11.2018 08:39
Deszcz
fot. Pixabay

Pogoda w sobotę może rozczarować. Po kilku ciepłych dniach, czeka nas spory spadek temperatur. W przeważającej części kraju należy spodziewać się opadów deszczu. Jaka pogoda czeka nas 3 listopada? 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW północna, północno-zachodnia i częściowo południowa Europa jest pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem układów wysokiego ciśnienia. Polska jest w zasięgu wyżu, którego centrum przesunie się znad Niemiec nad terytorium naszego kraju. Napływać będzie masa powietrza polarnego morskiego.

Pogoda w sobotę 

3 listopada na północnym zachodzie i zachodzie oraz na południowym wschodzie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady deszczu. Rano we wschodniej połowie zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

W sobotę temperatura maksymalna od 9 st. na północnym wschodzie, 10 st., 13 st. w głębi kraju, cieplej jedynie na południowym wschodzie: od 14 st. do 18 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, północny i zachodni.

Zobacz także

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Miejscami silne zamglenia, początkowo oraz wieczorem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr słaby, przeważnie północny.

CZYTAJ TAKŻE: Zmiana opon zimą? Podpowiadamy dlaczego warto

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG