Zamknij

Zima nie odpuszcza. Spadnie 20 cm śniegu. W górach silny wiatr

Redakcja
05.01.2019 08:23
Zima
fot. PAP

Pogoda w sobotę. Na wschodzie i południu kraju synoptycy prognozują opady śniegu. W górach należy spodziewać się silnych podmuchów wiatru. Termometry pokażą maksymalnie 5 stopni Celsjusza.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Polska jest w zasięgu zatoki niżu, którego ośrodek znad Estonii przez Białoruś przemieszcza się nad Ukrainę. Z niżem tym związany jest układ frontów atmosferycznych, który wędrujący z północnego zachodu na południowy wschód kraju. W strefie układu frontów przejściowo napływa polarna morska masa powietrza, po przejściu tego układu z północy powietrze arktyczne.

Pogoda w sobotę 

5 stycznia zachmurzenie duże, większe przejaśnienia po południu głównie na północy i północnym zachodzie. Na krańcach wschodnich i południu opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu, na północy i w centrum opady deszczu ze śniegiem, a na zachodzie opady deszczu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w województwie świętokrzyskim i lubelskim oraz śląskim do 8 cm, 10 cm, w województwie małopolskim i podkarpackim oraz na szczytach Sudetów do 15 cm, w Karpatach do 20 cm.

Temperatura maksymalna od -2 st.C na Podkarpaciu i Podhalu, 2 st.C w centrum do 5 st.C na zachodzie i północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem i w górach dość silny i porywisty, północny i północno-zachodni. W górach wiatr w porywach do 80 km/h, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Zobacz także

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże. Miejscami opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem, głównie w pierwszej połowie dnia. Temperatura maksymalna 1 st.C. Wiatr umiarkowany, zachodni skręcający na północny.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosło.

RadioZET.pl/PAP/DG