Zamknij

Alert IMGW dla 11 województw. Śnieg nadal sypie, lodowisko na drogach

Redakcja
05.01.2019 14:28
Zima w górach
fot. PAP

Pogoda w sobotę. IMGW wydał 5 stycznia ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami śniegu i oblodzeniem dla 11 województw. Drugi stopień zagrożenia intensywnymi opadami śniegu obowiązuje w górach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W paśmie górskim obowiązuje drugi stopień zagrożenia intensywnymi opadami śniegu. Alert pogodowy obejmuje południowe części województw: śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego.

Na tych obszarach prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 30 cm do 40 cm w woj. śląskim i małopolskim, od 25 cm do 35 cm w woj. podkarpackim. 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu obowiązują w pozostałych częściach tych województw, oraz w woj. lubelskim.

Alerty dotyczące oblodzenia ulic i chodników dotyczą województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. 

pogoda
fot. Pogodynka

Pogoda w sobotę

5 stycznia temperatura maksymalna od -2 st.C na Podkarpaciu i Podhalu, 2 st.C w centrum do 5 st.C na zachodzie i północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem i w górach dość silny i porywisty, północny i północno-zachodni. W górach wiatr w porywach do 80 km/h, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Zobacz także

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże. Miejscami opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem, głównie w pierwszej połowie dnia. Temperatura maksymalna 1 st.C. Wiatr umiarkowany, zachodni skręcający na północny.

CZYTAJ TAKŻE: Zawody TCS w Bichofshofen zagrożone! Zimowy chaos na skoczni

RadioZET.pl/DG