Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Alert IMGW dla 11 województw. Śnieg nadal sypie, lodowisko na drogach

05.01.2019 14:28
xxx wiadomosci

Pogoda w sobotę. IMGW wydał 5 stycznia ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami śniegu i oblodzeniem dla 11 województw. Drugi stopień zagrożenia intensywnymi opadami śniegu obowiązuje w górach.

Zima w górach fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W paśmie górskim obowiązuje drugi stopień zagrożenia intensywnymi opadami śniegu. Alert pogodowy obejmuje południowe części województw: śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego.

Na tych obszarach prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 30 cm do 40 cm w woj. śląskim i małopolskim, od 25 cm do 35 cm w woj. podkarpackim. 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu obowiązują w pozostałych częściach tych województw, oraz w woj. lubelskim.

Alerty dotyczące oblodzenia ulic i chodników dotyczą województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. 

pogoda fot. Pogodynka

Pogoda w sobotę

5 stycznia temperatura maksymalna od -2 st.C na Podkarpaciu i Podhalu, 2 st.C w centrum do 5 st.C na zachodzie i północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem i w górach dość silny i porywisty, północny i północno-zachodni. W górach wiatr w porywach do 80 km/h, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże. Miejscami opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem, głównie w pierwszej połowie dnia. Temperatura maksymalna 1 st.C. Wiatr umiarkowany, zachodni skręcający na północny.

CZYTAJ TAKŻE: Zawody TCS w Bichofshofen zagrożone! Zimowy chaos na skoczni

RadioZET.pl/DG 

Oceń