Zamknij

Zapowiada się słoneczna i ciepła sobota. Miejscami może zagrzmieć

Joanna Zaremba
20.07.2019 08:48
Zapowiada się słoneczna i ciepła sobota. Miejscami może zagrzmieć
fot. Nestor EliyashevskiyShutterstock

Lato wraca do nas w pełni – prognozują synoptycy. W sobotę będzie ciepło i słonecznie, miejscami wystąpią wyładowania atmosferyczne. Maksymalna temperatura wyniesie 30 stopni Celsjusza.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w weekend dopisze - ciepło i słonecznie będzie w większości regionów. A gdzie można spodziewać się opadów? We wschodniej części kraju pojawią się przelotne deszcze, możliwe są również burze. Spadnie 10-20 litrów wody na metr kwadratowy. Wiatr osiągnie prędkość ok. 60-80 kilometrów na godzinę.

Zobacz także

W pozostałych regionach kraju zachmurzenie – małe i umiarkowane. Termometry wskażą 24 st. C. na Suwalszczyźnie, a najcieplej będzie w województwie dolnośląskim – tam, temperatura wyniesie 30 st. C.

Biomet w zachodniej części Polski będzie neutralny – podają synoptycy. Z kolei wysoki poziom wilgotności powietrza i upał na wschodzie mogą powodować dyskomfort i złe samopoczucie.

Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW, w sobotę w kraju zachmurzenie umiarkowane okresami wzrastające do dużego. Gdzieniegdzie przelotne opady deszczu, miejscami na północy, południu i wschodzie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 24 st. C do 30 st. C. na Dolnym Śląsku. Chłodniej nad morzem i Podhalu od 22°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Pogoda w nocy

W nocy na wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. W centrum i na zachodzie przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 15 st.C do 19 st.C; chłodniej na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich od 12 st.C do 14 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Zobacz także

Pogoda w stolicy

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 27 st.C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 16 st.C. Wiatr słaby, południowy.

Zobacz także

W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze. Przewidywana suma opadów deszczu w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna 28 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h

 

RadioZET.pl/PAP/TVN Meteo