Zamknij

Pogoda w sobotę. Upały i burze z gradem

15.06.2019 09:32
Pogoda w sobotę. Upały i burze z gradem
fot. Suzanne Tucker/shutterstock

W sobotę będzie na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, gdzieniegdzie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie do 40 mm. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, w centrum i na wschodzie wzrastające po południu do dużego, aż do wystąpienia miejscami słabych przelotnych opadów deszczu oraz burz. Temperatura maksymalna od 26°C na północy, około 30°C w centrum, do 34°C na południowym zachodzie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, północno-zachodnia, środkowa i wschodnia Europa są pod wpływem płytkich niżów z frontami atmosferycznymi, z ośrodkami znad Wysp Brytyjskich, Danii i zachodniej Rosji. Pozostała część kontynentu znajduje się pod wpływem słabych wyżów. Północno-wschodnia Polska pozostaje w zasięgu słabego wyżu znad Morza Bałtyckiego, pozostały obszar kraju jest w zatoce z ciepłym frontem atmosferycznym. Na południu kraju pozostanie upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego, na północy powietrze polarne morskie.

Zobacz także

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1001 hPa i nieznacznie spadnie.

Zobacz także

W sobotę będzie na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, gdzieniegdzie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie do 40 mm. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, w centrum i na wschodzie wzrastające po południu do dużego, aż do wystąpienia miejscami słabych przelotnych opadów deszczu oraz burz. Temperatura maksymalna od 26°C na północy, około 30°C w centrum, do 34°C na południowym zachodzie. Chłodniej na wybrzeżu wschodnim i Żuławach: od 22°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich i południowych. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h, ale miejscami na zachodzie kraju porywy mogą osiągać 100 km/h.

Pogoda w nocy

W nocy z soboty na niedzielę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, jedynie na południowym wschodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. W czasie burz prognozowana wysokość opadów do 40 mm, a gdzieniegdzie na Mazowszu do 50 mm. Temperatura minimalna od 14°C na Nizinie Szczecińskiej, około 18°C na przeważającym obszarze, do 20°C na południu i w centrum. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju, z kierunków wschodnich, w zachodniej, na ogół północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h, ale gdzieniegdzie porywy mogą osiągać 100 km/h.

Zobacz także

Pogoda w stolicy

W Warszawie w sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 31°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W nocy zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, lokalnie możliwy również grad. Prognozowana suma opadów do 50 mm. Temperatura minimalna 20°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatr do 100 km/h.

Zobacz także