Zamknij

Ciepły i słoneczny dzień. Uwaga na poranne mgły [POGODA]

Redakcja
10.10.2018 06:58
Ciepły i słoneczny dzień. Uwaga na poranne mgły [POGODA]
fot. Pixabay

Pogoda w środę będzie zachęcać do wyjścia z domu. Synoptycy prognozują ciepły i pełen słońca dzień! Kierowcy, uważajcie na poranne mgły. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, krańce zachodnie i północna Europa są pod wpływem niżów. Nad resztą kontynentu dominuje wyż znad Białorusi. Polska jest w zasięgu tego wyżu, w ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Pogoda na środę

10 października zachmurzenie małe. Początkowo miejscami mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 200 m, a na południu do 100 m, w rejonach mgieł zachmurzenie duże.

Temperatura maksymalna od 18°C na wschodzie i południowym wschodzie, 20°C w centrum kraju, do 22°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, południowo-wschodni. Wysoko w Sudetach wiatr okresami dość silny, w porywach do 60 km/h.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Miejscami na Pomorzu i północnym wschodzie mgły ograniczające widzialność do 200 m, a na południu lokalnie do 100 m, w rejonie mgieł wzrost zachmurzenia do dużego.

Zobacz także

Temperatura minimalna od 5°C na Podlasiu do 10°C miejscami na Mazowszu i na Ziemi Lubuskiej, na wschodnim wybrzeżu 11°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu zachodnim umiarkowany, południowo-wschodni. Wysoko w Sudetach wiatr silny, w porywach do 70 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Zima 2018/19: pogoda - długoterminowa prognoza. Jaka będzie zima?

RadioZET.pl/PAP/DG