Zamknij

Pogoda w środę. Ciepło i słonecznie, tempratura do 30 stopni

12.08.2020 07:28
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Praew stock/Shutterstock

Pogoda w środę 12.08.2020. Rozpoczyna się słoneczny dzień. Termometry pokażą maksymalnie 30 st. C. Miejscami jednak mogą wystąpić przelotne opady deszczu.

Pogoda w środę 12.08.2020. Dziś będzie ciepło i słonecznie. Jak również podaje TVN Meteo, w większości kraju panować będą neutralne warunki biometeorologiczne.

Zobacz także

Termometry wskażą od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 30 st. C. w województwie lubuskim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, głównie z północnego wschodu.

Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia i Wschodnia są pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze dominują wyże. Polska jest w zasięgu słabego wyżu z centrami nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarne morskie, na wschodzie chłodniejsze, na zachodzie cieplejsze.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie się wahać.

Zobacz także

W środę w kraju słonecznie, tylko w górach okresami zachmurzenie umiarkowane lub duże i w Tatrach możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21 st. na północnym wschodzie, około 25 st. w centrum, do 29 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, wschodni i północno-wschodni.

Pogoda w nocy

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 8 st., na północnym wschodzie, około 13 st. w centrum, do 17 st. na północnym zachodzie; w rejonach podgórskich od 9 do 12 st. Wiatr słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

Pogoda w stolicy

W środę w Warszawie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/TVN Meteo