Zamknij

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW przed silnym mrozem

Redakcja
23.01.2019 13:57
Ostrzeżenia IMGW przed silnym mrozem
fot. Maciej Goclon/East News

Pogoda w środę. IMGW wydał 23 stycznia ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem dla dwóch województw. W całym kraju temperatura nie przekracza zera stopni. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie warunków, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaznacza, że należy się spodziewać utrudnień m.in. w ruchu drogowym.

Ostrzeżenia IMGW przed mrozem 

Alert pogodowy dotyczy wschodniej i centralnej części woj. warmińsko-mazurskiego oraz całego woj. podlaskiego oprócz powiatu siemiatyckiego.

Na tym obszarze temperatura minimalna w nocy wyniesie od -15 st. do -12 st., lokalnie do -18 st. Temperatura maksymalna w dzień będzie się wahać od -10 st. do -7 st. Średnia prędkość wiatru osiągnie od 5 km/h do 10 km/h. 

W poniedziałek z powodu wychłodzenia zmarły dwie osoby. Od 1 listopada z tego powodu straciło życie 62 osoby - poinformowało we wtorek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Zobacz także

''Pamiętajmy, że zima to trudny czas dla naszych organizmów. Dlatego nie bądźmy obojętni wobec osób potrzebujących pomocy. W razie czego dzwońmy na numer 112'' - zaapelowało RCB na Twitterze.

''Ubieraj się stosowanie do pogody, reaguj na potrzebujących pomocy, nie rozgrzewaj się alkoholem, zadbaj o zwierzęta" - przypomniało RCB.

RadioZET.pl/PAP/DG