Ciepły i słoneczny dzień. Na termometrach nawet 20 stopni

Redakcja
07.11.2018 06:58
Ciepły i słoneczny dzień. Na termometrach nawet 20 stopni
fot. Pixabay

Pogoda w środę nadal będzie nas rozpieszczać. 7 października czeka nas słoneczny i ciepły dzień. Termometry pokażą nawet 20 stopni! 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa wschodnia jest w zasięgu rozległego wyżu znad Ukrainy. Nad pozostałym obszarem dominuje rozległy niż znad Atlantyku. Zachodnia połowa Polski jest na skraju rozległego niżu znad Atlantyku, pozostałą część kraju obejmuje wyż z centrum nad Ukrainą. Z południa napływa przetransformowane powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Pogoda w środę 

W środę, 7 października w kraju zachmurzenie na ogół małe, na wschodzie także umiarkowane lub duże. Temperatura maksymalna od 11°C na Suwalszczyźnie do 16°C w centrum i 20°C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, w kotlinach sudeckich w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych i wschodnich. W Sudetach porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Liczne mgły, gdzieniegdzie ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 4 do 9°C, chłodniej na Suwalszczyźnie, Podlasiu i w rejonach podgórskich Karpat: od 2 do 4°C, lokalnie w dolinach górskich -2°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich.

Zobacz także

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu możliwe rozpogodzenia. Rano silne zamglenia. Temperatura maksymalna 14°C. Wiatr słaby, z południa. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

CZYTAJ TAKŻE: Nie daj się jesiennej depresji! Jak sobie radzić z sezonową chorobą afektywną?

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG