Zamknij

Alert IMGW dla 4 województw. Uwaga kierowcy: Może być niebezpiecznie

Redakcja
08.11.2018 15:55
Alert IMGW dla 4 województw. Uwaga kierowcy: Może być niebezpiecznie
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Pogoda w czwartek. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia o zagrożeniu wystąpienia gęstych mgieł w czterech województwach. IMGW w Gdyni ostrzega ponadto przed mgłą na Bałtyku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczą mieszkańców województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Według IMGW pierwszy stopień zagrożenia wystąpienia mgieł na lądzie oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – podaje IMGW.

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Gdynia wydało natomiast ostrzeżenie o ograniczonej widoczności na Bałtyku i w strefie przybrzeżnej w części wschodniej. Prognozowane na Bałtyku mgły mogą ograniczać widzialność od 200 m do 800 m. W związku z tym zalecana jest ostrożność szczególnie dla wypływających w morze kutrów.

Zobacz także

Oddział Morski w Gdyni przypomina o polskim statku „Miętus”, który zatonął koło Bornholmu na początku listopada wskutek zderzenia z inną jednostką. Zdarzenie było spowodowane słabą widocznością ograniczoną przez mgłę.

pogoda
fot. Pogodynka

Pogoda w piątek 

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie i Pomorzu gdzieniegdzie słaby deszcz. W godzinach porannych lokalnie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 10 do 15°C; chłodniej na północnym wschodzie: od 8 do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. W Tatrach wiatr dość silny i porywisty.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG